Není žádným překvapením že v Microsoftu neustále kutí nová zařízení, začalo to dnes již bájným Surface Phone až po Andromedu.

Surface Phone skončil spolu s Windows 10 Mobile. Surface Phone měl být na principu smartphone s operačním systémem Windows 10 Mobile ( Pro W10M jsou dnes pouze dostupné pravidelné měsíční aktualizace zabezpečení a nových funkcí a aplikací se již nedočkáme, aplikací stále ubývá. Lumia 650 aktuálně Build operačního systému 10.0.15254.541 )ANDROMEDA bude (tedy pokud někdy bude) na principu ohebného – skládacího tabletu s telefonními funkcemi který poběží na operačním systému Windows 10. Ano na klasických stolních Windows 10, dle předchozích vyjádření a specifikací Windows 10 umí takřka jakékoliv velikosti displejů.

Právě používám tablet s displej: dotykový 10,1″, rozlišení 1280 x 800 (WXGA), po týdnu jsem dokoupil ne monitor ale rovnou TV s obrazovkou o 24″. Jak se dá používat něco menšího než 10,1″ s W10?
<
V otevřeném stavu předpokládám tak 7 max 8 palců, teď se to bude neustále v ohybu kroutit. Stylus nebude samozřejmě v těle zařízení ale někde po kapsách stejně jako obdoba Microsoft Display Dock a klubko kabelů.
Pro někoho bude fajn jeden přenosný pc, jedno příslušenství pro připojení doma s druhé v práci.