Několik postupů jak restartovat telefon s Windows Phone 8 nebo Windows 10 Mobile.

1. Podržte zapínací tlačítko do doby (3 sekundy) než se zobrazí zpráva ,,posunutím dolů vypnete telefon,, posuňte dolů a telefon se vypne. Nyní zapněte telefon krátkým podržením zapínacího tlačítka (telefon zavibruje).
2. Připojený telefon na nabíječce, opět podržte zapínací tlačítko do doby (3 sekundy) než se zobrazí zpráva ,,posunutím dolů vypnete telefon,, posuňte dolů a telefon se vypne. Dojde k vypnutí a následovnému zapnutí telefonu, restart jak na počítači. Z tohoto vyplívá že telefon na nabíječce nikdy nevypnete.
3. Zamrznutý telefon (displej), většinou to způsobí nereagující aplikace, podržte po dobu 10 sekund zapínací tlačítko a telefon se restartuje.
4. Zamrznutý telefon a nereaguje ani na jeden výše uvedený postup. Pokud nevlastníte například Lumia 920 můžete odstranit zadní kryt a vyjmout a opět vložit baterii, teoreticky by nemělo dojít ke ztrátě dat mimo spuštěných aplikací (např. právě editovaná událost v kalendáři zůstane tak jako před editací).
5. Stále zamrznutý telefon? Tady už pomůže jen Nástroj pro obnovení Windows Phone nebo Nokia Software Updater for Retail se ztrátou všech dat. Data se můžete pokusit obnovit ze zálohy.

6. Zamrznutý telefon při obnovení operačního systému (bod 5), ano i toto se může stát.
Vlastní zkušenost, vracel jsem se z Windows 10 Mobile (bylo to první sestavení Insider Preview) na Windows Phone 8.1. Na pc Nokia Software Updater for Retail připojený telefon stav aktualizace něco kolem 60%, jenže venku bouřka, prásk bum a všechno zhaslo a opět se rozsvítilo a do pr…., je jedno jestli to byla milisekunda nebo hodina. Rozsvítila se i Lumia 920 … viz obrázek. Setrvalé koma, nic nereaguje, displej nepohasne ani po hodině, drahé těžítko?
Držel jsem zapínací tlačítko uvedených 10 sekund, pak minutu i dvě, nic. Pak pokus s restartem podle Windows Phone 8 – snížení hlasitosti a zapínací tlačítko, zase nic. Rozšroubovat telefon a vytáhnout baterii by nic nevyřešilo. Zoufalý pokus o nové připojení s Nokia Software Updater for Retail, opakováno asi desetkrát – telefon nerozeznán. Restart pc připojení telefonu za pomocí Nástroj pro obnovení Windows Phone, 920cítka se chytla na čtvrtý pokus a kompletně se ,,uzdravila,, a slouží jak má dodnes.