záchrana zaseknuté Lumie 950, vynucený restart a formátování

Zaseknutý displej na úvodní obrazovce, po dotyku žluté orámování a mluvící asistentka Cortana.

Před časem se mi dostala na opravu Microsoft Lumia 950, zaseknutá na úvodní obrazovce, po dotyku žluté orámování a mluvící asistentka Cortana která se sekala.

Obvyklý postup Jak restartovat telefon nepomohl, tedy od vyjmutí baterie, restarty až po Nástroj pro obnovení Windows Phone nebo Nokia Software Updater for Retail se ztrátou všech dat. Lumia 950 stále na nic nereagovala. Zapnul jsem pracovní tablet a procházel různé servisní manuály, pomohlo až tento způsob:1. Pro jistotu vyjměte paměťovou kartu
2. Stiskněte tlačítko Snížení hlasitosti a stále držte.
3. Stiskněte tlačítko pro Zapnutí.
4. Až telefon zavibruje, pusťte tlačítko pro Zapnutí a stále
držte tlačítko Snížení hlasitosti do zobrazení vykřičníku.
5. Nyní krátce stiskněte tlačítko zvýšení hlasitosti.
6. Snížení hlasitosti.
7. Tlačítko pro Zapnutí
8. Snížení hlasitostiPokud vše proběhne v tomto pořadí telefon se restartuje a je v režimu formátování do továrního nastavení. Přijdete o všechna nastavení a data v telefonu, pokud nezálohujete máte smolíka … Dále pokud se vám zobrazí v bodě 4 místo vykřičníku baterie modlete se aby fungovalo nabíjení, je to tak 50 na 50. I toto lze vyřešit nabitím baterie v jiném telefonu nebo koupí nové.

 

autor

Zakladatel a šéfredaktor TouchMobile.cz, fanda moderních technologií a dotekových zařízení jako jsou smartphony, tablety a jejich příslušenství včetně chytrých domácností.
Seznam telefonů které jsem kdy vlastnil > moje MobilMánia.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *