patent Microsoftu na skládací fotoaparát

Několik patentů vhodných pro legendární Surface Phone, Surface Mobile i projekt Androneda …

S malým a tenkým fotoaparátem by to pravděpodobně ohrozilo kvalitu pořízených snímků a nové patenty společnosti Microsoft popisují několik způsobů, jak tento problém vyřešit tím, že namontujete objemný fotoaparát do velmi tenkého rámu.

Jak do tenkého těla zařízení o tloušťce menší než 6 mm zasadit velkou kameru, která díky své skládání vyžaduje, aby každá polovina byla co nejtenčí, pravděpodobně z dřívějších patentů.“AUTOMATIZACE SPLIT-CAMERA” by měla kameru rozdělit na každou polovinu zařízení, přičemž některé části (hlavně čočky) budou na druhé polovině zařízení a patent se zabývá použitím mikromechaniky (podobně jako při optické stabilizaci obrazu) aby tyto součásti byly v okamžiku, kdy je fotoaparát určen k použití, přesně zarovnány.

Méně sofistikovaný modul “FLOATING CAMERA” by měl modul kamery silnější než tloušťka zařízení a měl by být pohyblivý dovnitř a ven (“plovoucí”) v těle tak, aby jej tlačil zepředu by měl vyčnívat ze zadní strany a tlačit ji zezadu by měla vyčnívat z přední strany zařízení. To by umožnilo, aby zařízení leželo na psacím stole (na rozdíl od nedávných iPhonů) a také se plně zavíralo.

“RETRACTABLE CAMERA CAP” by měla kameru nepřetržitě vyčnívat z vnitřní plochy zařízení a příslušná jamka na druhé polovině, která by měla automatický kryt (krytka kamery), která by byla uzavřena v otevřené konfiguraci a otevřete jej po zavření přístroje a umístěte vyčnívající kameru.Také jsme dříve viděli patent na periskopické uspořádání, které by kameru připevňovalo bokem a používalo zrcadla k přesměrování světla pomocí šířky zařízení, aby kompenzovala nedostatek tloušťky.


zdroj

autor

Zakladatel a šéfredaktor TouchMobile.cz, fanda moderních technologií a dotekových zařízení jako jsou smartphony, tablety a jejich příslušenství včetně chytrých domácností.
Seznam telefonů které jsem kdy vlastnil > moje MobilMánia.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *