Microsoft pravděpodobně odstraní definici systému Windows 10 Mobile ze systému Windows SDK

Objevil se další náznak definitivního ukončení operačního systému Windows 10 Mobile v podobě nejnovějšího systému Windows 10 SDK,  který pravděpodobně vynechá definici systému Windows 10 Mobile ze sady SDK, což znamená, že aplikace používající nejnovější verzi sady SDK nebudou schopny zjistit zda je připojeno mobilní zařízení s Windows 10 Mobile nebo ne zavoláním funkce GetProductInfo.
(Proč ,,další náznak definitivního ukončení operačního systému Windows 10 Mobile,,? Oficiální vyjádření Joe Belfiore na twitteru – Of course we’ll continue to support the platform.. bug fixes, security updates, etc. But building new features/hw aren’t the focus. – Samozřejmě budeme i nadále podporovat platformu … opravy chyb, aktualizace zabezpečení atd. Ale budování nových funkcí nebo hardware není našim zaměrem.)GetProductInfo function:
Načte typ produktu pro operační systém v místním počítači a mapuje typ na typy produktu podporované daným operačním systémem.
Chcete-li načíst informace o typu produktu u verzí systému Windows před minimálními podporovanými operačními systémy uvedenými v části Požadavky, použijte funkci GetVersionEx.
BOOL WINAPI GetProductInfo(
_In_ DWORD dwOSMajorVersion,
_In_ DWORD dwOSMinorVersion,
_In_ DWORD dwSpMajorVersion,
_In_ DWORD dwSpMinorVersion,
_Out_ PDWORD pdwReturnedProductType
);

Odstraněno ze sady SDK je PRODUCT_MOBILE_CORE, což je oficiální název pro systém Windows 10 Mobile.

Tento krok naznačuje, že budoucí verze systému Windows nenajdou cestu k systému Windows 10 Mobile a že kromě oprav chyb systém neobdrží další významné aktualizace.
Parameters – PRODUCT_MOBILE_CORE – 0x00000068 – Windows 10 Mobile

img zdroj
Co to v praxi znamená pro uživatele:
pokud se vaše převážně Lumia ,,sekne,, jste nuceni použít Nástroj pro obnovení Windows Phone (Windows Phone Recovery Tool Installer) a takto to s největší pravděpodobností dopadne …

Další otázkou je činnost po připojení k PC. Nyní se zařízení hlásí jako: Název modelu: Lumia 650, Výrobce: Microsoft …

autor

Zakladatel a šéfredaktor TouchMobile.cz, fanda moderních technologií a dotekových zařízení jako jsou smartphony, tablety a jejich příslušenství včetně chytrých domácností.
Seznam telefonů které jsem kdy vlastnil > moje MobilMánia.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *