Přechod z Windows 10 Mobile nebo Windows Phone na operační systém Android.

Zhruba po dvanácti rocích, co jsem převážně používal mobilní operační systém od Microsoftu. A to Windows Mobile 2002, Windows Mobile 5, Windows Mobile 6 – 6.5, Windows Phone 7.5 – 7.8 – 8 a Windows 10 Mobile. Letos mě svou mobilní politikou donutil sám Microsoft po již zmíněných dvanácti letech k přechodu na konkurenční (popravdě mobilní Windows je po smrti a již tři roky nepředstavuje pro ostatní žádnou konkurenci) Android v podání Sony XPERIA XA recenze zde.
K věci ohledně samotného přechodu, nic na tom není. Adresář s kontakty Kontakty > vpravo nahoře tři tečky > Správa účtů a zvolte účet. Nebo na počítači, tedy když již nechcete používat Outlook ale gmail, jednoduše export a import. To samé lze provést s kalendářem.
Soubory a fotografie uložené na One Drive, buďto nainstalujete aplikaci (rovnou postahujte Word i Excel, Excel pro Android je paradoxně použitelnější než pro windows), nebo na počítači vše ,,přetáhněte,, do Disku od googlu.
Aplikace a hry, ta troška co je pro Windows 10 Mobile z 99,98% nahradíte.
Co mě vedlo k přechodu na Android, politika Microsoftu – windows pro smartphony odepsaly, aplikace pro smartbanking – Sberbank, kvuli Microsoftu nebudu měnit banky a žádné použitelné aplikace pro online kamery – Yi Home Camera recenze pokojové kamery žádnou kameru nelze plnohodnotně ovládat ze smartphone s Windows 10 Mobile. Chytrá domácnost od hodinek, kamery, zabezpečení domácnosti až po drony nepoužitelné.

Pokud se vám stýská po vzhledu mobilních Windows, nainstalujte Launcher 8 WP style nebo placenou verzi Launcher 8 PRO.

Jak spustit Windows 10 Mobile na smartphonu s operačním systémem Android.